Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
'Hemen öder, eksiksiz öder'

Türkiye'de sigortacılık sektörünün öncülerinden olan Anadolu Sigorta kasko, zorunlu trafik sigortası, özel sağlık sigortası, kaza, yangın, nakliyat, mühendislik, tarım ve hukuksal koruma alanlarında hizmet vermektedir. 
 
Anadolu Sigorta'nın araç kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortası ürünlerine Sigortam.net internet sitesinden veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Sigortam.net'in sunduğu hizmetler ile otomobil sigortalarınız ve sağlık sigortanızı yaptırırken Anadolu Sigorta'nın sunduğu avantajlar ile birlikte Anadolu Sigorta poliçelerindeki genel ve özel şartlar konusunda bilgi alabilirsiniz. 
 
Yukarıdaki künye bölümünde yer alan, anlaşmalı araç servisleri bağlantısına tıklayarak Anadolu Sigorta'nın kasko ürünleri için hangi araç servislerinden yararlanacağınızı öğrenebilirsiniz. 
 
Anadolu Sigorta sağlık sigortasının hangi anlaşmalı sağlık kuruluşları için geçerli olduğunu öğrenmek için anlaşmalı sağlık kuruluşları bağlantısına tıklayarak hizmet alabilirsiniz. 
 
Anadolu Sigorta kasko sigortası ve sağlık sigortası için genel ve özel şartları öğrenmek için de genel ve özel şartlar bağlantısını tıklayabilirsiniz. Ayrıca Anadolu Sigorta Assistans Hizmetleri hakkında bilgi almak için Yardım Hizmeti Paketleri bağlantısını kullanabilirsiniz. 
 

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi 

 
Şirketin bağlı olduğu grup:  Anadolu Sigorta bir Türkiye İş Bankası kuruluşudur.
 

Anadolu Sigorta A.Ş. Şirketinin tarihçesi

 
Anadolu Sigorta 1925 yılında Türkiye İş Bankası tarafından kuruldu. Özel bir sigorta şirketi olarak, Türkiye'de sigortacılığın yerleşmesine öncülük etti. Türkiye Cumhuriyeti'nin ekonomisinin güçlenmesi, halkının çağdaş bir yaşama geçmesi için gerekli sigorta hizmetlerini sundu. Anadolu Sigorta'nın yıllardır değişmeyen, hasarları hemen ve eksiksiz ödeme ilkesi, insanlarımız için bir güven kaynağı oldu. Kaza, yangın, nakliyat, mühendislik, tarım, hukuksal koruma ve sağlık sigortası alanlarında güçlü sermaye tabanı, gelişmiş altyapısı ve gecikmesiz müşteri mutluluğu ilkesiyle hizmet veren, sektörün lideri Anadolu Sigorta, Türkiye'ye sigorta güvencesi sağlıyor. Yurt düzeyinde yaygın yaklaşık 1320 acentesi ve 850 İş Bankası şubesiyle (Aralık 2005). Anadolu Sigorta 1997'de uygulamaya koyduğu 'Yeniden Yapılanma Projesiyle' ülkemiz sigortacılığında bilişim teknolojisinden yararlanarak hizmette kalitenin yükselmesini, çağdaş düzeye erişmesini sağladı.
 

Anadolu Sigorta Şirketinin Sermaye Yapısı

 

Hissedarın adı

Hisse oranı

Sermaye tutarı

Türkiye İş Bankası A.Ş.

% 35,53

53.295.035,00 TL

Milli Reasürans T.A.Ş.

% 21,78

32.670.000,00 TL

Turkisfund Equities&Bonds

% 6.90   

10.350.000,00 TL

Diğer

% 35,79

53.684.965,00 TL

Toplam ödenmiş sermaye

%100

150.000.000,00 TL

 


Anadolu Sigorta'nın İştirakleri

 
Anadolu Hayat Sigorta A.Ş.
AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş.
Camiş Menkul Değerler A.Ş.
Çelikord A.Ş.
Günay Anadolu Sigorta
İstanbul Porselen Sanayii A.Ş.
İş Finansal Kiralama A.Ş.
İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.
İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş.
İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Tic. A.Ş.
İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Kastamonu Holding A.Ş.
Kültür Yayınları A.Ş.
Miltaş Sigorta Aracılığı A.Ş.
Miltaş Turizm, İnşaat, Ticaret A.Ş.
Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Soda Sanayi A.Ş.
T.C.Merkez Bankası A.Ş.
Trakya Yatırım Holding A.Ş.
TSKB Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Türkiye İş Bankası A.Ş. (Kurucu)
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.